Заняття з малювання на тему «Одяг, взуття та головні убори» у старшій групі. План-конспект заняття з малювання у другій молодшій групі «Красивий одяг для ляльки Тані Малювання в мл гр на тему одяг

Ольга Мальгіна
План-конспект заняття з малювання у другій молодшій групі «Красивий одяг для ляльки Тані»

Любовування - це емоції, що виникають від здатності виділити присутність або відсутність « краси» у предметі, події, явище. Любовність зумовлює початок естетичного ставлення до дійсності.

Завдання:

1. Вчити виділяти колір як ознаку.

2. Продовжувати вчити розрізняти та називати кольори, активізувати у мовленні дітей назву предметів одягу.

3. Продовжувати домагатися своєчасного насичення ворсу пензля фарбою.

4. Продовжувати зацікавлювати суцільним фарбуванням гуашшю предметів одягушляхом нанесення розгонистих мазків.

Попередня робота:

1. Кохання дитячої одягом.

Ціль: Вчити виділяти і називати колір як ознаку красивості у предметах одягу.

2. Дидактична гра: «Одягни ляльку» .

Ціль: Уточнити та активізувати в мовленні дітей назву одягу.

Устаткування:

1. Лялька Таня(з паперу).

3. Пензлик.

4. Клейонка.

5. Зразки одягу(Вирізані з альбомних листів).

Хід заняття.

Використовувані методи та прийоми.

1. Ігровий прийом:

Приходить лялька Таня у старенькому, дірявою Плаття, Сукня:

Таня:- Здрастуйте, хлопці! Мене звати лялька Таня. У мене є одна єдина сукня, але вона така старенька дірява. Я замовила в ательє нову одяга в ательє була тільки біла тканина. Я так хочу, щоб моя одягбула такою ж ошатною і гарною як у вас!

Педагог:- Давайте подивимося яку одяг принесла лялька Таня.

Діти розглядають та перераховують одяг.

Педагог:- Чому ляльціТані не подобається її одяг?

Діти:- Тому що вона вся біла, а не кольорова.

Таня:- Хлопці, а ви допоможете розфарбувати мій одягзробити її ошатною і красивою?

Вказівка ​​до роботи:

Вам потрібно вибрати колір і розфарбувати одяг для ляльки Тані.

2. Самостійна діяльність дітей.

Педагог: - Який колір ти вибрав?

Яку одяг ти розмальовуєш?

Молодець, вчасно насичуєш хвостик пензлика фарбою.

Таня: - Розумниця, у тебе вийшла яскрава одяг.

Якщо дитина розфарбував одяг усіх швидше, запропонувати йому підібрати до одязібантик або шкарпетки та розфарбувати їх теж.

Педагог: - Я і лялькаТаня чекаємо на вас на килимку. Їй не терпиться подивитися на нову, яскраву одяг.

Педагог: - Тепер по черзі покажіть, що ви намалювали для ляльки Тані.

Запитання для аналізу:

Яку одягти вибрав для розфарбовування?

Яким кольором розфарбував одяг?

Куди можна піти у твоїй яскравій ошатній одязі?

Таня: - Спасибі хлопці! Ви перетворили звичайну білу одяг у різнокольоровийвеселу, яскраву.

Завдання: Познайомити дітей з видами одягу, деталями одягу, взуття та головних уборів, провести зв'язок одягу з пори року.

Програмний зміст: Узагальнювати та розширювати знання дітей.

Познайомити дітей з одягом із властивостями та якостями тканини.

Розвивати розумову активність дітей, продовжувати вчити обстежувати предмети, формувати сенсорні зразки.

Розвивати активне мовлення дітей збагачувати словник.

Продовжувати знайомити з татарським національним одягом та взуттям.

Вчити складати складносурядні речення називаючи основні види одягу, його частини, хто його шиє і з чого; взуття та її види. Знайомства з професією «швачка».

Продовжуватиме знайомити дітей зі значенням слів «костюм, сукню, вбрання, туалет», а також познайомити з поняттями «художник-модельєр, ескіз, закрійник, кравець, манекен, подіум».

Виховувати повагу до праці людей, які створюють і шиють одяг.

Розвивати естетичний смак, пам'ять, уяву.

Виховувати посидючість, уміння слухати інформацію та робити висновки.

ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК

ЗДОРОВ'Я ФІЗ. КУЛЬТУРА

Бесіда «Підводимо лад у шафі для одягу».

Мета: закріпити вміння самостійно підтримувати чистоту та порядок у своїй шафі для одягу.

Розмова «Як дбати про свій одяг»

Мета: Вчити просушувати та чистити свій одяг, мити, протирати та чистити взуття.

Читання художньої літератури «Куян Киз».

Ціль: Уточнити значення та роль взуття для збереження здоров'я.

Розмова на тему: Де треба купувати взуття? »

Мета: «Заохочувати дітей вести діалог з батьками з приводу (матеріалу, міцності, зручності) перед покупкою взуття» Дидактична гра «Класифікація одягу та взуття»

«Із чого зроблено? »

Мета: Вчити впізнавати спортивне взуття, форму (чешки, кросівки, одяг)

Розмова «Чому ми одягаємо чешки на зарядку та на фіз. заняття»?

Розмова «Чому потрібна спортивна форма. Чим вона відрізняється від інших одягів?

Спортивна естафета «Чоботи-швидкоходи»

Мета: розвивати швидкість та увагу.

Гра-хоровод «Тубетей»

Ціль: виконувати рух за зразком або картинкою.

Дидактична гра «Вибираємо взуття на зарядку»

Мета: Активізувати рухову активність та психологічну комфортність.

СОЦІАЛЬНО-ОСОБИСТИЙ РОЗВИТОК

СОЦІАЛІЗАЦІЯ ПРАЦ БЕЗПЕКА

Сюжетна ігри «Магазин одягу»,

«Салон мод» «Ательє»

Мета: розвивати діалогічну мову, вчити складати речення, використовуючи у словниковому запасі найменування одягу та взуття.

Дидактична гра «Одяг чи взуття».

Ціль: Уточнити назву предмета та їх призначення.

Театралізовані ігри «Ми актори», «До нас прийшли гості»

Ціль: Уточнити назви одягу, головного убору, аксесуарів. Розвивати увагу, вміти називати предмет одягу та його деталей.

Дидактична ігри: «Зимова чи літня».

«Що носять хлопчики та дівчатка»

Мета: Класифікація одягу та взуття. Уточнити матеріал предмета та його призначення.

Розмова «Національний одяг, взуття».

Ціль: Формувати кругозір у дітей, вміти розпізнавати одяг за національністю, звернути увагу на татарські орнаменти, які використовуються при пошитті національного одягу, виховувати почуття гордості за свій народ.

Вчити дітей стежити за своїм одягом, виховувати дбайливе ставлення до одягу.

Колективна робота (прання лялькового одягу).

Розмова на тему "Звідки береться одяг, хто їх шиє"?

Мета: Познайомити дітей з працею швачки, шевця, в'язальниці, ознайомити з інструментами, які використовуються під час шиття. Розширювати знання дітей про ці професії та її значущість.

Бесіда: Поетапність у створенні одягу (праця дизайнера, художника, закрійника, швачки).

Мета: розширити кругозір дітей поняттями різних професій та його значущості у житті кожної людини.

Продуктивна діяльність «Одяг для ляльок».

Мета: Вчити дітей вигадувати різні фасони одягу, використовуючи фантазію та вміти їх малювати. -Розмова «Зручний одяг та взуття»

Мета: Продовжувати розмову з дітьми з приводу незручного взуття, яке може призвести до пошкодження стопи ноги, загострити так само увагу і на незручному одязі (вузький, з різними колкими предметами і т. д., який може призвести до різних травм, а також незручності.

Дивимося фільм на тему «Новини в одязі дітей дошкільного віку»

Ціль: Ознайомити дітей з одягом, який призначений для безпеки пересування дітей на дорозі у вечірній час. (Різні світяться в темряві стрічки, емблеми). Заохочувати дітей у придбанні такого одягу.

Розмова на тему: «Одяг на кухні та природі».

Мета: знайомити дітей з формою одягу, який необхідний, коли ми знаходимося на кухні поблизу газової плити або багаття на відкритому повітрі. Вчити розрізняти синтетичний одяг, що швидко займається. Продовжувати формувати знання дітей про одяг, який потрібно одягати, коли їдемо за місто на пікнік. Прищепити знання про пожежну безпеку.

Дидактична гра «Бавовна чи синтетика».

Мета: Познайомити дітей з екологічно чистими природними матеріалами (бавовняні вироби) та матеріали штучної сировини.

Пізнавально-мовленнєвий розвиток

ПІЗНАННЯ КОМУНІКАЦІЯ ЧИТАННЯ ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРИ

Дидактична гра «Підбери гудзик до одягу». "Зашнуруємо черевики".

Ціль: розвиток дрібної моторики руки, використовуючи предмети одягу.

Орігамі «Сорочка. Светр».

Ціль: Розвивати дрібну моторику рук, формувати конструктивну діяльність при створенні видів одягу з паперу.

Дидактична гра «З чого зроблено одяг»?

Мета: Вчити дітей розпізнавати матеріали одягу (шкіра, бавовна, синтетика, шовк, формувати логічність, виховувати акуратність).

Дидактична гра Що змінилося? », «Четвертий зайвий».

Ціль: Розвивати увагу дітей, логічність. Вчити дітей відповідати на запитання: Скільки? » та «Який за рахунком? ».

Дидактична гра «Одяг народів світу».

Мета: повторити одяг народів Росії та країн ближнього зарубіжжя. Познайомити дітей з одягом народів світу (якути, англійці, африканці, індіанці тощо) виховувати у дітей почуття гордості.

Розмова «У мене новий одяг».

Мета: Розвивати діалогічну мову, вміти складати поширені речення на тему та відповідати на них.

Дидактична гра "Ми в магазині одягу, на ринку".

Вчити дітей правильно складати пропозиції, використовуючи у мовленні правильні назви одягу, взуття, головних уборів, аксесуарів. Звернути увагу на правильність постановки наголосів у словах предметів одягу та слів іншомовного походження. Працювати над збагаченням словникового запасу в дітей віком, продовжувати вчити складати синтаксично правильні поширені пропозиції. Дидактична гра з книжкою-розмальовкою «Одягнемо Машу».

Мета: Формувати інтерес до книги, до сприйняття ілюстрацій, вчити підбирати одяг за призначенням (спортивний, домашній, ошатний одяг).

Читання книги «Мойдодир».

Мета: Продовжувати вчити дітей акуратному поводженню з одягом та взуттям, формувати до сприйняття змісту книги та вміти аналізувати. Щеплювати культурно-гігієнічні навички.

Читання Ш. Галієв «Блящать наші чобітки».

Мета: продовжувати вчити дітей слухати з інтересом художню літературу, вміти відповідати на запитання.

Розгляд журналів мод.

Мета: Познайомити дітей зі словом «мода», збагатити словниковий запас назвами різних видів та елементів одягу (манжети, рюшки, коміри, мережива тощо)

Продуктивна діяльність «Ми малюємо святкове вбрання».

Мета: вміти виділяти у малюнку елементи одягу, розвивати фантазію.

ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНИЙ РОЗВИТОК

ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ РОБОТА З БАТЬКАМИ

Малювання "Фартук".

Мета: Продовжувати знайомити дітей з татарським національним одягом, з його елементами, формою та візерунками. Виховувати акуратність.

Аплікація «Черези»

Мета: Вчити дітей вирізати форму взуття, прикрашати її елементами татарського орнаменту, продовжувати вчити підбирати кольори, вирізати симетричні форми з складеного паперу вдвічі.

Ліплення «Тубетей»

Мета: Продовжувати вчити ліпити округлу форму, використовувати прийом поглиблення та відщипування. Вчити складати орнаменти, використовуючи бісер, виховувати любов та повагу до свого народу.

Дидактична гра «Прикрась одяг».

Мета: Розвивати фантазію та логічне мислення.

Розгляд ілюстрацій до казки «Попелюшка».

Мета: Залучити дітей любові до мистецтва, продовжувати вміти називати види одягу та взуття, вміти порівнювати одяг того часу та сьогодення. Розмова з батьками «Охайність в одязі дітей».

Мета: консультувати батьків про зручний одяг та взуття, акуратність та чистоту одягу дітей.

Домашнє завдання для батьків «Шиємо речі для ляльки»

Мета: спільна діяльність батьків із дітьми під час створення одягу для ляльок. Виставка ляльок в одязі, зробленому батьками та дітьми. Активізувати трудову діяльність у житті групи.

Завдання:

Вчити розрізняти на вигляд взуття, зосереджуватися під час розгляду предметів, розвивати сприйняття величини (великий, середньої, маленький); правильно називати предмети взуття (черевики, чоботи, туфлі).

Називати основні кольори (синій, жовтий, червоний, зелений); розрізняти геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник).

Розвивати загальну моторику, увагу, мовлення.

Активізувати мову на тему «Взуття». Виховувати бажання допомогти тим, хто цього потребує.

Заплановані результати:з цікавістю слухає розповідь вихователя; виявляє активність під час виконання найпростіших танцювальних рухів під музичну композицію «Ай-да» В. Верховинця; бере участь в іграх «Взуттєвий магазин», «Підбери ляльку взуття», «Назви взуття».

Види діяльності:ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, музично-мистецька.

Форми організації спільної діяльності:вирішення проблемної ситуації, обговорення, ігрові ситуації, гра з мовленнєвим супроводом, продуктивні, рухові.

Матеріали та обладнання:картинки із зображенням взуття, полиця (етажерка) для взуття, дитячі черевики, чобітки.

Робота з батьками:малювати на аркушах паперу ступні тата, мами. Відвідування з дітьми взуттєвого магазину. Купівля взуття.


1. - Хлопці, яка зараз пора року? Правильно, на вулиці весна, тане сніг, біжать струмки. А ось Митя та Вітя вирішили піти погуляти на вулицю босоніж.

- Чи можна гуляти босоніж? Чому не можна? Де ж можна купити взуття для Міті та Віті?

Правильно, у взуттєвому магазині. Тоді вирушимо до взуттєвого магазину.

2. Гра «Взуттєвий магазин»

Ось взуттєвий магазин. А продавця у ньому немає. Якщо бажаєте, я буду продавцем і допоможу вам вибрати взуття, а ви будете покупцями.

Доброго дня, хлопці, навіщо ви прийшли в магазин? (Купити взуття).

А для кого потрібне взуття? (Для хлопчиків Міті та Віті).

Ось сандалики для хлопчика. Вони добре бігати влітку доріжками.

Потрібні такі сандалики Миті та Віте?

Чому ні? (Бо зараз весна, все тане, навколо калюжі, мокро, вода).

А ось теплі черевики, валянки. У них можна зараз гуляти?

Чому?

А що це? Правильно, чобітки.

Які чобітки купимо Віте?

Віте купимо червоні чобітки.

А Миті якісь чобітки купимо?

Миті купимо сині чобітки.

Ось які чобітки ми купили. Вони ніжки у хлопчиків не промокнуть.

Ми на ніжки

Купили Миті та Віте чобітки

Хлопці гулятимуть

Всіх перехожих дивувати

Новими чобітками

Червоні, сині чобітки.

3. Виконання рухів "Ай-да". Музика В. Верховинця

Зайшли ніжки - топ-топ-топ!

Прямо по доріжці – топ-топ-топ!

Ну, веселіше - топ-топ-топ!

Топають чобітки - топ-топ-топ!

Ось як ми вміємо – топ-топ-топ!

Це наші ніжки – топ-топ-топ-стоп!

4. Гра «Підбери взуття»

Діти на прогулянці стрибають через калюжу і кожен втратив черевичок.

Допоможіть друзям підібрати предмет взуття: Танечці - туфельку, Машеньці - чобіток, Саші - кросівку.

Діти розфарбовують фарбами взуття, що бракує.

5. Гра «Почистіть взуття»

Діти гуляли та забруднили свої чобітки, треба їм допомогти їх почистити.

Машини чобітки почистимо квадратною серветкою, Таніни черевички почистимо круглою серветкою, Сашини кросівки почистимо трикутною серветкою.

6. Рефлексія.

Що ми сьогодні робили? Куди вони ходили? Що купили? А яке взуття стояло на взуттєвій полиці? Митя та Вітя дякують вам за те, що ви їм допомогли купити чобітки.

Малювання з дітьми 3-4 роки. Конспекти занять Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Одяг та взуття»

Тема тижня «Одяг та взуття»

Заняття 9. Візерунки на сукні

(Малювання пензлем. Акварельні фарби)

Ціль.Ознайомити дітей із акварельними фарбами; вчити прикрашати виріб крапками, мазками, смужками, кільцями за допомогою пензлика та акварельних фарб. Розвивати уяву.

Демонстраційний матеріал.Вирізані з картону силует ляльки в трусах і майці.

Роздатковий матеріал.Шаблон сукні вирізаний з тонованого паперу, аквареллю фарби, пензлик, баночка з водою.

Хід заняття

Покажіть дітям вирізану з картону ляльку і скажіть: «До вас у гості прийшла лялька та просить допомогти їй. Вона сьогодні запрошена до подруги на день народження, а ошатної сукні вона не має». Запропонуйте дітям допомогти ляльці – прикрасити сукню. Покладіть перед кожною дитиною шаблон сукні, вирізаний із тонованого паперу, і дайте йому за допомогою пензлика та акварельних фарб можливість самостійно прикрашати виріб.

Прикладіть плаття до ляльки (по черзі) і скажіть, що вони дуже сподобалися ляльці. Можна вибрати сукню, в якій зручно гуляти; сукню, в якій добре ходити до дитячого садка; плаття, в якому приємно піти у гості, і т.д.

З книги Ліплення та аплікація з дітьми 6-7 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Мій дім» Заняття 21. Будівництво будинку (Ліпка з пластиліну) Програмний зміст. Формувати в дітей віком вміння ліпити будинок зі скатаних стовпчиків, накладаючи їх одне одного і міцно з'єднуючи між собою. Закріплювати вміння користуватися стекою. Розвивати

Малюнок з дітьми 6-7 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Мій дім». Заняття 41–42. Будиночки трьох поросят (частина 1–2) (Малювання пастельною крейдою, сангіною, вугіллям, восковою крейдою) Програмний зміст. Продовжувати вчити робити ілюстрації до казок. Розвивати здатність розташовувати предмети на аркуші паперу. Вчити

Малюнок з дітьми 4-5 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Одяг» Заняття 12. Моя зимова шапка (Малювання пензлем. Гуаш) Програмний зміст. Вчити дітей малювати шапку простим олівцем; зафарбовувати гуашшю різних кольорів. Розвивати мислення, увагу. Великий лист з намальованими трьома шапками (червоний,

З книги Ліпка з дітьми 4-5 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Мій дім» Заняття 21. Будинки для матрьошок (Малювання кольоровими олівцями) Програмний зміст. Вчити дітей малювати маленькі та великі предмети, що складаються з квадрата та трикутника. Продовжувати вчити складати сюжетну композицію. Виховувати чуйне

З книги Ліпка з дітьми 3-4 роки. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Космос» Заняття 30. Зіркове небо (Малювання пензлем. Акварель та гуаш) Програмний зміст. Вчити дітей тонувати мокрий аркуш паперу акварельними фарбами. Продовжувати вчити малювати кінчиком пензля з гуашшю точки, передаючи образ зоряного неба.

Малюнок з дітьми 5-6 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Весна» Заняття 31. Дерево (Малювання пензлем. Гуаш) Програмний зміст. Вчити дітей малювати за поданням велике дерево на всьому аркуші, передаючи спрощену будову стовбура та крони. Продовжувати вчити спочатку малювати простим олівцем, а потім

Із книги Аплікація з дітьми 3-4 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Великодня» Заняття 32. Різнокольорові яєчка (Малювання восковою крейдою) Програмний зміст. Вчити дітей малювати предмети овальної форми, передаючи характерну форму яйця. Продовжувати вчити правильно зафарбовувати предмет восковою крейдою, маючи штрихи

Малюнок з дітьми 3-4 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Іграшки» Заняття 33. Мишко (Малювання кольоровими олівцями) Програмний зміст. Продовжувати вчити малюків малювати простим олівцем, а потім оформляти роботу в кольорі. Вчити малювати іграшкового ведмедя, що стоїть на задніх лапах, правильно маючи в своєму розпорядженні

Із книги Методика раннього розвитку Глена Домана. Від 0 до 4 років автора Страубе Є. А.

Тема тижня «Одяг» Заняття 12. Дівчинка у сукні (Ліпка з пластиліну з використанням природного матеріалу) Програмний зміст. Вчити ліпити складні предмети, поєднуючи природний матеріал із пластиліном. Вправляти в умінні з'єднувати частини, притискаючи їх друг до друга.

З книги автора

Тема «Одяг та взуття» Заняття 9. Рукавиці (Нанесення пластиліну на поверхню) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей наносити пластилін на поверхню. Вчити самостійно прикрашати виріб. Розвивати увагу. Демонстраційний матеріал. Кілька пар рукавичок,

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 22. Будиночок для зайчика та півня (Лепка з пластиліну) Програмний зміст. Закріплювати вміння дітей доводити виріб до потрібного образу за допомогою пластиліну. Вчити переказувати казки, спираючись на ілюстрації. Демонстраційний матеріал. Герої

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 41. Крижана хатинка (Малювання пастельною крейдою) Програмний зміст. Продовжувати знайомити дітей із холодними тонами. Вчити передавати характерні риси предметів, використовуючи холодну кольорову гаму. Знайомити з можливостями

З книги автора

Тема тижня «Одяг» Заняття 9. Хустка для матрьошки (Кольоровий папір. Декоративна аплікація) Програмний зміст. Продовжувати вчити дітей наносити клей на деталі та наклеювати їх на аркуш паперу квадратної форми. Вчити складати візерунок на трикутній хустці, чергуючи

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 22. Будиночок для зайчика та півня (Кольоровий папір. Аплікація із заготовлених частин предмета) Програмний зміст. Виховувати чуйність і доброту. Вчити дітей складати ціле з кількох частин; наносити клей на деталь та наклеювати

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 22. Паркан біля будинку (Малювання пензлем. Гуаш) Мета. Продовжувати вчити дітей малювати різні предмети, які з поєднань ліній. Вчити переказувати казки, спираючись на ілюстрації у книзі. Розвивати мовлення, мислення.

З книги автора

Взуття та одяг для маленького бігуна При бігу найважливішою деталлю є взуття. Тому вам слід подбати про те, щоб взуття для бігу у дитини було високоякісним та зручним. Якісне спортивне взуття під час бігу знімає частину навантаження з кісточок та

Юлія Лобанова

їли: вчити утворювати іменники множини; закріплювати навички освіти прикметників від іменників; розширювати словниковий запас.

Устаткування: зображення із зображенням взуттялялька, взуття різного розміру,крупа, клей ПВА, фарби, набори для шнурівки для роботи в парах, контури взуття на кожну дитину, картинки, що відображають пори року.

Хід ООД

1. Організаційний момент.

Хлопці ви любите зустрічати гостей? Тоді відгадайте, хто до нас прийде?

Що це все означає?

Дочка, а не плаче,

Спати покладеш – буде спати

День і два, і навіть п'ять. (лялька).

Правильно, як ви вважаєте, як звати нашу гостю?

Припущення дітей.

Ляльку звуть Танюшка, Танюшканіколи не була в дитячому садку їй захотілося прийти до нас у гості, вона вбралася прийшла до нас, вам подобається її вбрання?

А що саме?

Відповіді дітей, діти помічають, що лялька не має взуття.

І справді хлопці у Танюшки немає взуття, а для чого вам потрібна взуття.

Діти кажуть, що без взуття ходити не можна, взимку можна застудитися, а влітку забруднитись.

2. Основна частина. Навчальні ігри.

Що ж нам робити хлопці? Танюшка не знає, де залишила свою взуття. Припущення дітей потрібно знайти.

Хороша ідея та Танюшці теж подобається, Тільки якщо ми підемо пішки, це буде довго, скажіть а на чому ми можемо з вами пересуватися?

Припущення дітей на літаку, машині, коні.

Здорово якщо ми поїдемо, полетимо чи поскачемо ми швидше знайдемо взуття для Танюшки.

Вибирається потішка на вибір дітей імітуючи рух транспорту, супроводжуючи словесною розповіддю педагог і діти прямують до столу. (Машина, поїзд, кінь, літак).

Цок, цок, цок, цок я конячка сірий бік,

Я копитцем постукаю, якщо хочеш прокачати.

Цок, цок, цок, цок, я конячка сірий бік.

Літак летить, літак гуде,

У-у-у я лечу до Москви,

Командир пілот, літак веде.

У-у-у-у я лечу до Москви.

На машині легковий, їдемо, їдемо ми з тобою.

Натискаємо на педаль і машина мчить вдалину бі-бі-бі.

Паровоз книжить ту-ту, я йду, йду, йду

А вагончики стукають.

Так-так-так, так-так-так.

Гра «Знайди пару».

Перед дітьми сумка з взуттям.

Діти подивіться, що це? Назвіть одним словом.

Взуття.

Що ж нам зробити щоб подивитися чи немає там чобота Танюшки?

Припущення дітей: - Треба подивитися, поміряти.

Діти візьміть кожен по парі взуттяяка вам сподобалася.

Діти беруть до рук по одному чоботі. Знайдіть собі пару.

Подивіться, що в нас вийшло? Педагог підходить по черзі до дітей і ставить питання як називається взуттяі чи підходить ця пара взуття Танюшки, діти відповідають так чи ні і пояснюють чому, виділяючи ознакиРозмір: занадто велика, а ніжки у ляльки маленькі, важка, ніжкам буде не зручно, або занадто маленька.

Гра «Назви ласкаво».

Хлопці, а як можна ласкаво назвати вашу взуття, діти утворюють слова чоботи-чобітки, черевики-черевики, сандалі-сандалики, кросівки-кросівочки, босоніжки-босоніжки, валянки-валяночки та. т.д.

Хлопці, Танюшка сказала, що вперше бачить стільки взуттяі не знає яка потрібна взуття, коли на вулиці йде дощ чи калюжі, теплі чи гумові? А чому?

Тому що не промокають.

А коли на вулиці сонце та сухі доріжки, що треба одягнути?

В який взуттянайкраще штовхати м'яч?

Кросівки.

А яка взуттязахистити наші ноги від морозу?

Зимові чоботи, валянки.

В який взуттяможна піти на свято.

Гра «Уявлення».

Хлопці, щоб взуттяне втрачала свою форму її зберігають у коробках, ось перед вами коробочки для взуттяна яких малюнки сонечко. Сніжинка, крапельки, вітер, потрібно розкласти взуття за погодою.

(Діти розкладають взуття по коробках) .

А тепер я пропоную трохи пограти.

Фізкультхвилинка.

Ми подивимося за віконце,

Що там – дощик чи сонце. (Діти виглядають за віконце)

Якщо дощ литиме,

Станемо чоботи носити. (Хлопають у долоні по гомілки ніг)

Якщо сонця світить промінчик,

То одягнемо лише туфлі. (Присідають, чіпають стопи)

Раптом на вулиці зима,

У валянках тепло завжди. (Гладять себе по колінах).

Діти подивіться, що лежить на столі (силуети взуття) .

Взуття.

Хлопці, вам подобається ця взуття?

Відповіді дітей.

Хлопці, а що ми можемо зробити, щоб вкрасти взуття?

Припущення дітей прикрасити.

Виберіть ту взуття яке, вам сподобалася, і пройдіть за столи, вибитріть, чим ви прикрашатимете вашу взуття(Аплікація папером, крупою, нетрадиційне малювання штампом).

Перед роботою з пальчиками незабувайте перед роботою столами потрібно підготувати наші пальчики.

Пальчикова гімнастика.

Вийшли миші якось подивитися яку годину. (пальчики йдуть по столу)

Один два три чотири, (перебирають пальчики)

Миші смикнули за гирі. (Імітують рух вгору і вниз)

Раптом пролунав страшний дзвін. (плескають у долоні)

Втекли миші геть. (пальчики бугуть по столу)

Практична робота. «Прикрасимо чобітки».

Хлопці у нас вийшло багато різної, гарної взуттяТанюшці ми взуття так і не знайшли. Танюшці треба йти додому, а без взуттями відпустити її не можемо, що ж нрам робити?

Припущення хлопців подарувати.

Хороша ідея, ви подаруєте взуття яке зробили, а я подарую зимові чобітки на хутрі, щоб ніжки Танюшки не змерзли, хлопці тепер у Танюшкибагато різної, красивої взуття на будь-яку погоду.

3. Підсумок заняття. Рефлексія.

Що ми сьогодні розповіли Танюшці.

Без взуття ходити не можна, Що в дощ одягають чоботи, а коли світить сонце сандалі, у морози валянки.

Скажіть а взуття все однаковеЯкою вона буває за кольором? По розміру? А ще ми навчилися називати нашу взуття лагідне.

Взуємо наші ноги,

Щоб бігати дорогою,

Щоб дружно пісні співати,

Чи не хворіти і не хворіти.

Бачимо ми тепер, друзі,

Що без взуття не можна.